شتاب دهنده و فضای کار اشتراکی وستا

شتاب دهنده و فضای کار اشتراکی وستا

شتاب دهنده وستا تمام 365 روز سال فعال است و اعضا با ثبت ورود و خروج خود با استفاده از RFID میتوانند در فضای کاری خود حضور داشته باشند. تیم ها میتوانند بصورت روزانه و یا هفتگی و یا ماهانه از فضای کار اشتراکی وستا بهره برداری کنند . 2 ساعت استفاده از اینترنت رایگان و مهمان وستا هستید ولیکن هزینه روزانه فضای کار اشتراکی و اینترنت محاسبه و دریافت میگردد.

 

 

 

 

ما کی هستیم؟

شتاب دهنده وستا یک مرکز و یاجامعه ای است مانند دانشکده یا شبیه به آن با اعضای مشترک با علائق و انگیزه های مشترک عاشق خلق چیزهای شگفت انگیز و خاص. شتاب دهنده وستا در حال حاضر یک تشکیلات غیر انتفاعی میباشد که در ساختار مرکز نوآوری وستا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تحقیق،آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی شکل گرفته است و ماموریت آن ایجاد فضایی برای افرد و تیم ها تا بتوانند ارتباط برقرار کنند ، تبادل دانش و فناوری شکل بگیرد و اینکه کارها را باهم و در کنار هم انجام دهند. وستا به خودی خود ممکن است خیلی خدمات را ارائه نکند ولیکن به عنوان فضایی عمل میکند تا اعضا بتوانند خدمات خود را در اختیار اعضا و حتی فراتر از آن قرار دهند. برای اینکه یکی از اعضای ما باشید نیاز نیست حتما برنامه نویس باشید . شما این شانس را دارید تا در اینجا بنیانگذار شرکت استارت آپی خود باشید و یا شرکای خود را در اینجا پیدا کنید.

 

ما چه کاری انجام میدهیم؟

شتاب دهنده وستا یخشی از مرکز نوآوری وستا میباشد که در یک مرکز آموزشی با سابقه طولانی در زمینه کشاورزی در شهرستان کرج قرار گرفته. شامل فضای کار اشتراکی و دفاتر کار و محل برگزاری رویداد ها و فضای کار اشتراکی و کارگاه های ساخت . ما مکان مناسبی برای شکل گیری یک کسب و کار هستیم مانند کسب و کاری در حوزه فناوری های گلخانه و یا بازار کشاورزی و ... ما 2 مدل فضای کاری داریم شخصی و میز اشتراکی.

 

 

 

 

فرهنگ وستا:

وستا معنای مثبت کار تیمی را پذیرفته و درک میکند و احتمالا قادر به درک احساسات اعضای وستا میباشد و درک میکند چگونه کسب و کارها را شکل بدهد و تولیدات جدید را سازمان دهی کند.

 

 

 

 

ارزش های وستا:

  • خلاقیت: در زمینة توسعة کشاورزی دیجیتال، کاربردها، وب‌گاه‌ها، ربات‌ها، اینترنت اشیا، چاپگر سه‌بعدی و خیلی چیزهای دیگر.
  • پرس جو و تحقیق: یادگیری، هدایت و راهنمایی، تبادل اطلاعات با سایرین، تجربه جذاب در درگیر شدن با کار
  • ارتباطات: سمینارها و گردهمایی‌هاودورهمی ها، مسابقات، ارتباط با سایرین، ارتباطات برخط و مجازی.
  • منابع: کلاس‌های آموزشی، سخنرانی‌ها، گنجینه مطالب ضبط‌شده، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
  • تنوع: گردهمایی برنامه‌نویس‌ها، دانشجویان، همه علاقه مندان، سازنده‌ها، هنرمندان و آدم‌های متنوع دیگر

 

 

 

زندگی در وستا:

من عضو شدم خب که چی؟

خوش آمدید! ازاینکه عضو وستا شدید ما هیجان زده هستیم ما کارهای زیادی آماده کردیم تا شما انجام دهید. اونها رو از ما بپرسید و امیداوریم آماده شیرجه زدن و شروع یک درگیری با جامعه رو داشته باشید. اگر هرگونه سئوالی دارید میتونید با طرح پرسش خودتون و ارسال آن به آدرس info@westaoic.ir جواب رو دریافت کنید.

 

 

 

 

ارتباطات آنلاین:

ترجیح میدهیم تا از طریق پست الکترونیک با شما در ارتباط باشیم البته این به این معنی نیست همه افرادی که با ما درگیر هستند حتما در لیست پست الکترونیک ما هستند به پایگاه وب ما مراجعه کنید با پر کردن فرم ارتباط با وستا در جریان رویدادهای ما قرار بگیرید.ساده ترین راه پیوستن به ما همین است.

خیلی ها فقط برای ارتباطات به ما میپوندند. خیلی ها وقت پر کردن فرم را ندارند اما اشتباه نکنید اگر میخواهید از رویدادهای مختلف تا اینکه با چه کسانی باید گفتگو کنید مطلع شوید کار رو انجام بدهید.

"به اجتماع ما بپیوندید"

 

رویدادها:

ما هر چهارشنبه سوم هر ماه (البته ممکن است استثنا وجود داشته باشد) در محل کافه فناوری وستا دور هم جمع میشویم تا اعضا با همدیگر ملاقات کنند.معمولا ساعت 5 عصر تا 8 شب زمان بسیار خوبی برای ملاقات و گفتگو هست. فرصت خوبی برای ملاقات با افراد جدید و صرف نوشیدنی و عصرانه!

 

 

 

 

چند نکته برای برقراری ارتباط :

نکته مهمی که باید بخاطر داشته باشید اینکه در طول روز "ساعات کاری" وستا یک فضای همکاری است یعنی اینکه در این ساعات افراد درگیر کسب و کار خود هستند و باید در استارت آپ خودشان کار کنند، ممکنه در حال عقد یک قرارداد کاری باشند و یا درگیر یک مشکل حقوقی این بدین معنی نیست که آنها نمی توانند و یا نمیخواهند با شما ارتباط دوستانه ای برقرار کنند بلکه معنی آن این است که شما دارید وقت خودتان را با فردی که درگیر تماس های پیچیده کاری و یا کسی که به لب تاپش متصل شده تلف میکنید.

در مقابل اگر در حال نوشیدن یک فنجان فهوه هستید با افراد صحبت کنید و یا درحال بازی پینگ پونگ باشید و یا در حال استراحت بر روی یک صندلی راحت افراد مهارت های شما را تحسین میکنند و از شما میخواهند تا با آنها ارتباط داشته باشید و یا با آنها بازی کنید و یا نوشیدنی صرف کنید. عاقلانه هست تصور کنیم در این شرایط برقراری ارتباط بهتر است.

 

مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری وستا

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها