درباره ما

مرکز نوآوری وستا، همگام با تغییرات سریع فناوری‌ های روز دنیا و مسائل اجتماعی جامعه امروز، با ایده جذب خلاقیت‌ ها و نوآوری‌ های افراد، ایجاد شده‌ است.

IMG_4079-min

درباره وستا

این مرکز، زمینۀ مناسب برای بروز خلاقیت و بستری برای رشد و پرورش ایده‌ های نو را بر مبنای دانش، برای افراد و کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ ها در این حوزه، فراهم می‌ کند و راه را برای جوانان دانش‌ آموخته خلّاق، هموار می سازد. ایجاد بستر مناسب برای کار آفرینی و بهبود فضای کسب و کارهای نوآورانه و دانش بنیان و در نهایت اشتغال و تجاری سازی محصولات، از جمله فعالیت‌ های این مرکز می‌ باشد. تمرکز اصلی مرکز نوآوری و خلاقیت فناوری نوین وستا، بر روی مدلهای جدید کسب و کار در بخش کشاورزی است؛ تیمهای نو آور، ضمن طراحی محصول ایده محور و نوآورانه خود، می‌ توانند آن را تجاری‌ سازی کرده و جهت بازاریابی محصولات خود اقدام کنند.

این مرکز با کمک به شکل‌ گیری و حیات شرکت‌ های دانش‌ بنیان، از طرح‌ های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش‌ آموزان حمایت می‌ کند و باعث ایجاد شور و انگیزه جهت نوآوری در علوم و فناوری می‌شود. موسس و مدیر این مجموعه ، سرکار خانم دکتر ندا نیک‌وش بوده که همراه تیم خود و منتور های قوی داخلی و بین المللی، با حمایت از شرکت‌ ها در سه بخش شتاب‌ دهنده، نوپا و لنگر و همچنین تأمین فضای اداری و کارگاهی، آنان را در خلق یک محصول نو آور و ارزشمند، یاری می‌ رساند.

msg569161491-178755

ماموریت ما

تبدیل کشاورزی به کسب و کاری سودمند. ترویج کسب و کارهای کشاورزی مبتنی بر کشاورزی دانش بنیان. تاثیر گذاری فناوری های میان رشته ای در توسعه کسب و کار. ایجاد فضای تعاملی میان سرمایه گذاران ، کار آفرینان و ایده پردازان. جذب منافع انسانی ارزشمند و تاثیر گذار داخل و خارج کشور.
Free Book Cover Mockup PSD-min

داستان ما‌ در وستا

برای روایت داستان وستا به سراغ اولین مراجعه کننده ی وستا می رویم ، جوان با سواد و مخترعی که وقتی پای صحبتش می نشینم از روزی صحبت می کند که در اتاق بازرگانی به دعوت مرحوم مهندس سعیدی و دیداری با خانم دکتر نیک وش و دختر خانمشان داشتند. آن جلسه نقطه عطفی بود برای شکل گیری وستا در مرکز آموزش عالی امام خمینی ، مرکزی برای دستگیری از جوانانی که نمی دانند چگونه به آرزوهایشان جامه ی عمل بپوشانند و یا آنهایی که سرخورده اند از ادامه راه.

آقای پی پل می گفت : ویژگی ارزشمند وستا همدلی و دوستی بین اعضاء آن است. و اما ویژگی بارز وستا این است که شما را به افرادی پیوند می دهد که سر حلقه ی ایده ها و کسب و کار شما هستند و این توانایی بر جسته وستا است. و در آخر دریافتم که وسعت وستا به اندازه ی قلب هایی است که آن را باور کرده اند و به آن وفادار مانده اند.

تا زمانی که دست از تلاش نکشیده اید ، شکست نخورده اید.

می پرسند که داستان وستا از کجا آغاز شده؟ این پرسش را به نقطه ی آغازی می کشاند که دغدغه ام برچیدن نا امیدی و بی هدفی از کالبد جامعه ای است که درونش رشد کرده ام و در کنار مردمانش زیسته ام. و این رویای شیرین به سر انجام نمی رسد مگر آنکه جوانان و هر آن که صاحب فکر و اندیشه و بضاعتی است در جایگاهی درست به آرمانهایش دست پیدا کند.

و خوب می دانم که این پایان راه نیست و من اندیشه ای بزرگ در سر می پردازیم برای احیای جامعه ای سلامت که کودکانش در بستری امن به فردایی روشن گام بگذارند. و باور دارم که ما زمستان دیگری را سپری خواهیم کرد با عصیان بزرگی که درونمان هست و تنها چیزی که گرممان می دارد آتش مقدس امیدواری است….

چشم انداز ما

وستا یک اکوسیستم برای کنار هم قرار گرفتن تمامی حلقه های نادیده گرفته شده ، برای ایجاد زنجیر سود آوری کسب و کار در حوزه کشاورزی می باشد. ساختار تشکیل دهنده وستا شامل ، شرکت های لنگر ، شرکت های نوپا ، شتابدهنده ، بازار مجازی وستا ، کافه فناوری ، دفتر انتقال فناوری ، نهاد تامین مالی خطر پذیر vc می باشد. فضا های وستا شامل ، فضای اشتراکی برای بارگذاری جلسات و سمینار ها ، فضای مربوط به استقرار تیم ها و واحد های فناور ، فضای آزمایشگاهی ، فضای مربوط به اشخاص حقوقی مثل شتابدهنده ها و سرمایه گذاران ، سوله های خصوصی می باشد. 

msg569161491-178782
اسکرول به بالا